Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Citas medicīniskās ārstēšanas iespējas

Simptomātiska vairogdziedzera darbības traucējumu ārstēšana

Bēta blokatori

Pārmērīga vairogdziedzera aktivitāte var izraisīt sirds un asinsvadu sistēmas traucējumus, piemēram, tahikardiju (sirdsklauves), paaugstinātu asinsspiedienu, trīci vai sirds aritmiju. Kamēr tireostatiskie līdzekļi vēl nav pilnībā iedarbojušies un normalizējuši vairogdziedzera darbību, ārsts var ieteikt lietot bēta blokatorus. Kad hipotireoze normalizēsies, mazināsies arī sirdsdarbības traucējumi.

Bēta blokatori samazina sirdsdarbības frekvenci un apslāpē vairogdziedzera hiperaktivitātes simptomus. Tāpēc pārmērīgas vairogdziedzera aktivitātes gadījumā to lietošana ir pamatota. 

Ārsts zaļā uzsvārcī kreisajā rokā tur divas zāļu plāksnītes, kas saliktas tā, lai veidotu burtu “V” (uzvaras žestu). Ārstam ap kaklu ir stetoskops.
Ārsts zaļā uzsvārcī kreisajā rokā tur divas zāļu plāksnītes, kas saliktas tā, lai veidotu burtu “V” (uzvaras žestu). Ārstam ap kaklu ir stetoskops.

Pretsāpju zāles

Akūts vairogdziedzera iekaisums var būt ļoti sāpīgs. Lai mazinātu iekaisumu, ārsts var ieteikt lietot pretsāpju zāles ar pretiekaisuma īpašībām, bet smagākos gadījumos var pat norīkot ārstēšanu ar kortizonu.

Tikai ārsts var pieņemt lēmumu par pareizo ārstēšanas taktiku un medikamentiem.

Kortizonu lieto, lai ārstētu aktīvas endokrīnas orbitopātijas izteiktas formas. To bieži ievada infūzijas veidā. 

Tireoidīta gadījumā ar pretsāpju zālēm vai citiem pretiekaisuma līdzekļiem nepietiek. Nereti kortizons ir jālieto vairākas nedēļas vai mēnešus, lai terapija iedarbotos. Sāpes var mazināties, bet šādas terapijas laikā jāatrodas pieredzējuša ārsta ciešā uzraudzībā. 

Vairogdziedzera stāvokļi un slimības.

Simptomi var liecināt par vairogdziedzera slimību. To var diagnosticēt tikai ārsts.  

Vairogdziedzera slimību ārstēšana

Pēc pareizas diagnozes noteikšanas ārsts sāk vairogdziedzera slimības ārstēšanu. Lai panāktu labu sadarbību, pacientu rūpīgi iesaista vairogdziedzera stāvokļa kontrolē.